Adaklik

Eskişehir adaklık kurban satış hizmetleri sunan Onursal Hayvancılık, yılın her günü hizmet vrmektedir. Eskişehir adaklık satışlarımız;

  • Adaklık Satışı

  • Akika Kurbanı

  • Şükür Kurbanı olarak yapılmaktadır. Firmamız ücretsiz kesim ve parçalama hizmeti sunmaktadır. 

 

Tesislerimizde organik sebze ve meyve satışları da yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak için bizlere aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz. 

 

 

Eskişehir Onurlu Gıda ve Hayvancılık Adres : Gündoğdu Mahallesi Güngörmüşler Sokak No: 22 Odunpazarı / ESKİŞEHİR

Eskişehir Onurlu Hayvancılık Telefon : 0543 292 57 19

 

 

Adak ve Vekalet : 

 

Yılın her günü kesilen adak kişinin arzu ettiği bir durumun gerçekleşmesi halinde vermiş olduğu sözü borç sayarak mevcut duruu korumak amacı ile kesilir. Adak eti kişinin ailesi dışında bulunan kişilere dağıtılmalıdır. Eğer kişinin akrabaları fakir ise bu kişilere de adak etinden verilebilir. Kesilen adağın eti fakirin hakkıdır ve fakirlere dağıtılması makbuldür.

 

Adak adayacak kişilerin adaklarını bizzat satın alması, kendisi kesmesi ya da keserken başında bulunması zrunlu değildir. Maddi bir ibadet olmasından dolayı bu işlemler vekalet yolu ile de yapılmaktadır. Vekalet birine ya da bir kuruma kendi yerine bu işlemi yapması için güvenme anlamına gelmektedir. Eskişehir adaklık satış ve kesimlerimizde vekalet konusunda sizleri doğru bir şekilde bilgilendirmekteyiz. 

 

Eskişehir adaklık koyun, keçi için bize sitemizin iletişim bölümde yer alan telefonlardan ulaşabilirsiniz. 

Görseller

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Etiketler

Web Tasarım